• Olej z prażonych orzechów laskowych 250 ml

Opakowanie: Butelka szklana
Pochodzenie: Jankowice
Pojemność: 250 ml
Produkt chwilowo niedostępny
46.99
Wpisz swój e-mail
Dostępność: brak towaru

Olej z prażonych orzechów laskowych tłoczony na zimno marki Tree Nuts bazuje na polskich orzechach laskowych i charakteryzuje się wyjątkowym, intensywnym orzechowym aromatem. Składa się on w ponad 90% z tłuszczów nienasyconych - europejskie zalecenia zdrowotne wskazują, że zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Produkt cechuje wysoka zawartość witaminy E będącej silnym przeciwutleniaczem. Olej polecany jest także do pielęgnacji skóry twarzy – szybko się wchłania i nie pozostawia na jej powierzchni tłustej warstwy.

Produkt ten zdobył w 2018 roku Złoty Medal NATURA FOOD na XI Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej w kategorii produkt naturalny w Łodzi oraz Lubuski Złoty Lubczyk za najlepszy produkt na Ogólnopolskich Targach Dobrego Jedzenia i Życia 2018. 

Skład: olej tłoczony na zimno z prażonych orzechów laskowych 100%

Termin przydatności: ok. 6 miesięcy od daty produkcji

Wartości odżywcze (w 100 ml): wartość Energetyczna (3404 KJ / 828 kcal), tłuszcz (92 g; w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 6 g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone: 74 g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 12 g), węglowodany (0 g; w tym cukry: 0 g), błonnik (0 g), białko (0 g), sól (0 g)

Sposób przechowywania: Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Na dnie butelki może pojawić się naturalny osad. 

  • Pomyśl również o tym