• Koło Gospodyń Wiejskich w Pielgrzymowicach

Początki Koła Gospodyń Wiejskich w Pielgrzymowicach sięgają już 1957 roku. Członkinie KGW - aktywne i przedsiębiorcze mieszkanki wsi, działają na rzecz krzewienia lokalnych obyczajów, kultury oraz tradycji, w tym kulinarnychProdukty będące efektem pracy Pań z Koła Gospodyń powstają bowiem zgodnie z wielopokoleniowymi recepturami, z wykorzystaniem warzyw i owoców uprawianych we własnym zakresie.

 Działalność Pań z KGW cieszy się nie tylko uznaniem lokalnej społeczności, lecz jest również regularnie nagradzana i wyróżniana przez organizacje zewnętrzne. Jako mistrzynie tradycyjnej, lokalnej kuchni, Gospodynie z Pielgrzymowic biorą z powodzeniem udział w licznych konkursach kulinarnych. W 2014 roku KGW zdobyły I miejsce w powiatowym konkursie kulinarnym „Nasze kulinarne dziedzictwo”, w 2017 roku reprezentowały gminę Pawłowice, powiat pszczyński i region śląski podczas XI Ogólnopolskiej Prezentacji Stołów Wielkanocnych "Wielkanocna Baba" w centrum targowym Ptak Warsaw Expo, natomiast w 2019 roku zdobyły ex aequo miejsce w IV Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych, którego tematem przewodnim były ryby i potrawy z ryb na Ziemi Pszczyńskiej.

Środki pozyskane ze sprzedaży przetworów pozwalają na realizację kolejnych ambitnych celów, wpisujących się w działalność statutową Stowarzyszenia. KGW bierze także udział w szeroko pojmowanym życiu lokalnej społeczności, m.in. czynnie uczestniczy w gminnych uroczystościach, warsztatach florystycznych czy jarmarkach świątecznych. Ponadto Stowarzyszenie zajmuje się organizacją zabaw, wycieczek i biesiad. 

Kliknij, aby przejść do produktów naszego Dostawcy

 image

image

Koło Gospodyń Wiejskich w Pielgrzymowicach - Dostawca zzamiedzy.pl