• Lipowe Wzgórza

image

Lipowe Wzgórza wywodzą się z 400-letniej tradycji. 

Folwark w miejscowości Lipowa, położonej w bliskim sąsiedztwie Żywca, został założony już w 1608 roku. Miejsce to posiada bogatą historię, niegdyś zarządzali nim m.in. Wazowie czy Habsburgowie.  Folwark na przestrzeni lat stanowił obszar różnorodnych doświadczeń rolniczych związanych np. z nawożeniem, upraw nieznanych wówczas roślin oraz eksperymentów z produkcją kiszonek. Ostatecznie w 2006 roku majątek Lipowski trafił w prywatne ręce, co zaowocowało rozpoczęciem prac renowacyjnych i porządkowych w gospodarstwie.

Teren zabudowań rozpościera się na powierzchni ok. 10 ha. Gospodarstwo wyposażono w nowe maszyny rolnicze oraz infrastrukturę wspomagającą hodowlę zwierząt i przechowywanie zebranych plonów. Obecnie powierzchnia całego gospodarstwa liczy 330 ha, a na jego terenie ma miejsce chów m.in. krów mlecznych, bydła mięsnego, owiec, trzody chlewnej, danieli oraz licznych gatunków drobiu, począwszy od kur zielononóżek, poprzez perliczki, na gęsiach i indykach skończywszy. Co istotne, powierzchnia gospodarstwa umożliwia zapewnienie wszystkim zwierzętom swobodnego wybiegu obfitującego w świeżą górską wodę, czyste powietrze i zdrową karmę roślinną pochodzącą z własnych upraw.

Misję gospodarstwa, która jest z powodzeniem realizowana, stanowi dostarczanie lokalnej społeczności świeżego mięsa, jaj i produktów mięsnych.

Skontaktuj się z nami żeby poznać produkty Dostawcy, które możemy Ci zaoferować. Kontakt.

image

image

image

image

Lipowe Wzgórza - Dostawca zzamiedzy.pl