• Słodka Manufaktura Leona

image

Słodka Manufaktura Leona - historia

Słodka Manufaktura Leona to rodzinna firma, której siedziba od pokoleń zlokalizowana jest w Wodzisławiu Śląskim. Historia marki sięga 1917 roku, co wprost przełożyło się na jej hasło: Tradycje rodzinne bywają różne – nasza jest słodka od 1917 roku.

Sposób podejścia do produkcji specjałów spod szyldu Manufaktury nawiązuje do najlepszych śląskich tradycji rzemieślniczych oraz ruchu Slow Food - organizacji o włoskich korzeniach, przeciwstawiającej się globalnej unifkacji żywności, zachęcającej do powrotu do tradycyjnych metod produkowania regionalnych potraw i przysmaków.

Właściciele na równi z jakością produktów stawiają ekologię, stąd też większość ich słodkości spełnia kryteria żywności wegańskiej – w procesie produkcji starają się nie używać zwierzęcych dodatków i tak np. czekolada, którą wykorzystują w swojej produkcji posiada certyfikat koszerności i nie zawiera dodatku mleka.

Słodkości Manufaktury Leona od początku do końca są wykonywane ręcznie

Bazują na przedwojennych rodzinnych recepturach, połączonych często z zupełnie nowymi trendami w czekoladowej „modzie”. Rzemieślnikom Słodkiej Manufaktury Leona nie brak kreatywności i nowych pomysłów, dlatego wszystkie receptury są ich autorskimi. Właściciele wychodzą z założenia, że praca z czekoladą ma w sobie coś ze sztuki – a ta prawdziwa sztuka jest niepowtarzalna, opiera się na kreatywności i natchnieniu, nie na powielaniu pracy i dorobku innych.

Kliknij, aby przejść do produktów naszego Dostawcy

image

image

image

Słodka Manufaktura Leona - Dostawca zzamiedzy.pl