• Tree Nuts

image

Tree Nuts to orzechy laskowe z polskich sadów. W bezpośrednim tłumaczeniu "tree nuts" to orzechy z drzewa. To jednocześnie nazwa najlepiej opisująca Założycieli – T(h)ree Nuts – pasjonatów orzechowych, którzy weszli w orzechy po uszy. Ich siedziba zlokalizowana jest w Jankowicach koło Pszczyny, gdzie zajmują się uprawą, przetwórstwem i konfekcjonowaniem orzechów laskowych. 

Łańcuch produkcyjny gospodarstwa rozpoczyna się od uprawy leszczyny w sadzie założonym w 2006 roku. Od tego czasu Założyciele uczą się prowadzenia drzew, zgłębiają wiedzę na temat różnorakich odmian oraz dbają o to, aby ich surowiec spełniał europejskie wymagania stawiane orzechom laskowym w łupinie. Właściciele Tree Nuts bazują na doświadczeniu, które pozyskali w zakresie medycyny, finansów i technologii żywności. Wiedzę na temat przetwórstwa orzechów laskowych czerpią z własnych badań przeprowadzonych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w ramach pracy doktorskiej.

Przetwórstwa orzechów Założyciele podjęli się w 2016 roku, a ich misją jest produkcja polskich orzechów laskowych najwyższej jakości oraz promocja krajowych orzechów laskowych na polskich stołach. W lutym 2018 roku gospodarstwo zostało objęte systemem kontroli w rolnictwie ekologicznym.

Kliknij, aby przejść do produktów naszego Dostawcy

image

image

Tree Nuts - Dostawca zzamiedzy.pl